Bolu Halı Yıkama

image

Profesyonel Halı Yıkama

Sektördeki en güçlü son teknoloji yerinde halı yıkama makine ve ekipmanlarımız ile olabilecek hassas ama en derin temizliği sağlarız. Gerek kullandığımız makineler olsun, gerek çalışan uzman personellerimiz olsun, gerekse doğal, halı ve insan sağlığına zararsız fakat etkili temizlik ürünlerimiz olsun sektörde gerçek anlamda profesyonel halı temizliği hizmetini sunarız.

 

Buharlı + sıcak sulu yıkama yöntemimiz birçok büyük halı üretici firma tarafından en çok tavsiye edilen yöntemdir. Buhar + Sıcak su ile kir ve lekeler daha kolay halının ipliklerinden çözülürler ve halının ipliklerine zarar veren gereksiz ovalamaya ihtiyaç duyulmaz. Kullandığımız halı temizleme ürünlerimiz Avrupa’dan ithal saf su kadar zararsız ürünlerdir. İçerisinde hiçbir sert agresif toksik madde bulundurmaz bu sayede insan sağlığına ve çevreye de zararsızdır. Yeşil sertifikalı, içeriği doğal ürünlerdir. Hassas fakat oldukça etkilidir. Her halının türüne göre farklı ürünler kullanırız. Gerek en hassas el dokuma ipek halı olsun, gerek sentetik naylon iplikten makine dokuma halı olsun her türlü halı için farklı ürünlerimiz mevcuttur. Tecrübeli ve eğitimli teknisyenlerimiz halının türüne göre farklı temizleme solüsyonları kullanarak müdahale ederler.

 

  1. Ön Kontrol (kir – leke – iplik, dokuma yapısı, hassas bölgeler belirlenir)
  2. Ön Kuru Vakum (gerekli görülürse)
  3. Ön Sprey (Kir ve Lekeleri Yumuşatma)
  4. Silindir Yatay Ovalama (kiri yumuşatır ve halının tüylerini de Kabartır)
  5. Buharlı Kir ve Leke Müdahalesi
  6. Sıcak Sulu Yıkama (Sektördeki en güçlü makineler ile derinlemesine halı yıkama işlemi.
  7.  Durulama (halı iyice extra durulanır)
  8. Vakumlama (kalan kir ve mikroplar tamamen vakumlanarak çekilir) Bu işlemlerimizden sonra halıda sadece çok az bir nem kalmaktadır ve buda halının birkaç saat içerisinde tamamen kurumasına ve tekrar kullanılmasına imkan verir.

Pek çok insan dışarıdan yardım almadan halılarını kendileri yıkayabileceği yanılgısına kapılmaktadır.Bol su ve sabun ile yapılan yıkamalar sonucunda kesin sonuçlar elde edilmemektedir. Elde edilen sadece oldukça ıslan ve sabun kalıntıları barındıran halılar olacaktır. BOLU Halı Yıkama firması olarak, bu gidişe bir son vermek için geliştirdiği son teknoloji solüsyonları ve patentli temizleme aletleriyle neredeyse yüzde 80 daha kuru fakat yüzde 99 oranla daha temiz halıların garantilerini sunmaktadır.

Evlerde yapılan yoğun kimyasal ürünü kullanılarak halı yıkamalar, genelde artıkların halının içinde kalmasıyla son bulmaktadır. Bu durum zaman içerisinde halının çürümesine bile neden olabilmektedir. Halıların arasında kalan bir diğer madde ise yeterli basınç uygulanmadığı için bakteri ve mikroplardır.

Halıları çok seven bazı bakteri ve mikropların halıyı terk etmek istememesi sonucunda zamanla sabuna, kimyasala dayanıklı hale gelmişlerdir. Bu yüzden BOLU'da faaliyet gösteren firmamız sektörde 40 yılı aşkın hizmet süresinden yola çıkarak ürettiği basınçlı ve özel solüsyonlar ile yapılan yıkama yöntemiyle sektöre yeni bir boyut kazandırmıştır.

Yüzde 80 daha az su ile yapılan bu temizliğin pek de kesin sonuç vermeyeceğini düşünen ev hanımları olabilir. Bu yüzden Yıkamacı şirketi, danışanlarına bu konu hakkında oldukça açıklayıcı fikirler vermektedir. Uyguladıkları solüsyonları doğal malzemelerle zenginleştiren şirketin, doğal olmayan hiçbir maddeye ürünlerinde yer yoktur. Bu yüzden evinizde yaşayan yediden yetmişe ve hatta evcil hayvanınıza kadar herkes için oldukça zararsızdır.

Özellikle bebekli aileler için önerilen halı yıkama hizmeti, bebeğin evin içerisinde serbest dolaşan mikroorganizmalardan kolayca etkilenebileceği için yararlı bir uygulama olacaktır. Halıların üzerinde emekleyen ve sürtünen bebeklerin ellerini sürekli ağzına götürdüğünü hatırlaması gereken aileler, doğal olan yöntemler ile halılarını yıkatmayı seçmelidir.

BOLU halı yıkama firması olarak geniş servis ve hizmet ağımızla başlıca; BOLU ve tüm BOLU İlçeleri ve semtleri dahil tüm BOLU hizmet sunarız.